Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Blogi
Clinica_zoomi efekt kasvatab ilukirurgia populaarsust

Zoomi efekt: ilukirurgia populaarsus kasvab pandeemia ajal nii maailmas kui ka Eestis

07.12.2021
| Kategooria -> Blogi

Miljonid inimesed maailmas on pandeemia tõttu suunatud kodus töötama, mis on kaasa toonud paljudes töösutsharudes järsu müügitehingute langemise. Ilukirurgias on aga lood hoopis vastupidi. Kodus veedetav lisaaeg on tekitanud buumi ilukirurgia ja kosmeetika valdkondades nii Eestis kui ka Ameerikas. Ilukirurgia populaarsuse suurenemise peamisteks põhjusteks on inimeste rohke kodus viibimine, väiksem otsene suhtlemine, näomaskide kandmine ja Zoom.

 

Ilukirurgia hüppeline kasv ja zoomi efekt

Huvi plastilise kirurgia vastu kasvas huvi hüppeliselt juba suvel, kui valitsus isolatsiooni piirangud lõdvendas. Juunis viis Ameerika plastikakirurgide selts (ASPS) läbi tarbijauuringu enam kui 1000 inimese seas Ameerikas, kus selgus, et 49% varasemalt ilukirurgia protseduure mitte läbinud isikutest on lähitulevikus avatud kosmeetilisele või rekonstruktiivkirurgiale. Teine samal kuul avaldatud ASPS-i uuring näitas, et 64% USA ilukirurgidest oli interneti konsultatsioonide arv suurenenud juba enne COVID-19 algust.

Dermatoloog dr Marie Hayag nimetab ilukirurgia huvi hüppelist tõusu Ameerikas “zoomi efektiks”, selgitades, sest kuuleb nii uutelt kui ka naasvatelt patsientidelt palju kaebusi topeltlõugade, kortsude ja silmakottide kohta, mida inimesed videokõnede ajal enda juures märkasid.

Dr Peep Pree leiab, et lugematud koosolekud Zoomi´s võimaldavad meil enda välimust palju rohkem kriitiliselt analüüsida. Inimene näeb enda peegelpilti video koosolekul rohkem, kui varasemalt on harjunud, ja nii on ta hakanud oma nägu rohkem vaatlema ja analüüsima, teadvustades hea välimuse tähtsust senisest rohkem.

 

Ilukirurgia operatsioonist taastumist saab mugavalt kodus varjata

Tulenevalt eriolukorrast töötab rohkem inimesi kodus ja nii saavad patsiendid võimaldada endale protseduure, mis vajavad paar päeva enda kodus peitmist. Ei pea muretsema ühiskondlike sündmuste ja erinevate kohtumiste ning ka töökaaslaste pilkude pärast. Ja see annab võimaluse korda teha midagi, mis enda juures häirib, kuid milleks senini pole aega leidnud. Praegusel ajal on ka märgata, et patsiendid ootavad iluoperatsiooni lausa põnevusega.

Näomaskide tõttu on nüüd näo kõige nähtavam osa silmadel ja otsaesisel, mis viib ilukirurgia patsiendid üha innukamalt ka oma nina või huuli korrigeerima – just seetõttu, et need kohad jäävad operatsioonist paranemise ajal varjatuks ka tänaval liikudes või poes käies.

Dr Pree toob välja, et Eestis ei ole küll tegu plastikakirurgia hüppelise kasvaga nii, nagu Ameerikas, kuid nimetab ilukirurgia huvi tõusu tagasihoidlikult minibuumiks. Eestis oli märgata huvi suurenemist just suve algul, kui isolatsiooninõudeid leevendati ja inimestel tekkis vabanemise tunne. Eriolukord on andnud aega patsientidel endasse ja enda unistustesse rohkem süüvida ja võib öelda, et huvi ilukirurgia vastu on järjest kasvav. Eesti mõningase ja Ameerika suure huvi vahe võib olla tingitud sellest, et liikumispiirangud Eestis on oluliselt lõdvemad, kui Ameerikas.

 

Populaarseimad protseduurid on näoga seotud

Clinica kliiniku populaarseimad kosmeetilised protseduurid on ilu- ja täitesüstid ning plastikakirurgia valdkonnas suhteliselt kiire paranemisega üla- ja alasilmalaugude plastika. Ka on enese rohke kodus peitmine kasvatanud nõudlust aeglasemat paranemist vajavate operatsioonide järele, näiteks rindade suurendamine nii implantaatidega kui ka rasvasüstidega. Väga mugav on, et pikemat taastumisaega nõudvast operatsioonist paranemine võimaldab patsiendil kodus teha arvuti taga tööd ilma, et keegi tutvusringkonnast värskest iluoperatsioonist aimugi saaks.

Positiivse tendentsina on märgata, et üha enam soovivad patsiendid ilulõikuseid, et tunda end rohkem oma nahas enesekindlamana, mitte pelgalt selleks, et teistele muljet avaldada. Negatiivse aspektina toovad just Ameerika kirurgid välja, et varasemast rohkem on hakatud ka mõningate patsientide sooviavaldusi plastikakirurgiale tagasi lükkama. “Arstidena on meie kohus teenindada oma patsiente vastutustundlikult ning kui patsient on enda suhtes liiga kriitiline või ootused operatsioonile on ebareaalsed, peame patsienti sellest ka teavitama. Praegusel ajal juhtub keeldumist üsna palju, sest üha enam soovivad iluoperatsioonile tulla ka inimesed, kes tegelikult vaimselt ei ole selleks valmis.”

Dr Pree toob välja, et ka Eestis soovivad ilukirurgia operatsioone inimesed, kelle ootused operatsioonile on liiga kõrged või ebareaalsed, kuid see on siiski väga väike protsent konsulteeritavatest ja selle kasvu ta ei näe.

Nii tippkirurg dr Peep Pree kui ka Ameerika ilukirurgid tõdevad, et pandeemia ja sellele järgnenud majanduskriisi ilmnedes eeldasid nad pigem ilukirurgia äri kokku kukkumist, kuid zoomi efekti ei osanud küll keegi ennustada.

Kas oled mõlgutanud mõtteid iluirurgiast, siis praegu on just sobiv aeg oma ammused unistused teoks teha. Broneeri aeg Clinica erakliinikusse konsultatsioonile, kus sind ootavad dr Peep Pree ja dr Triin Vasar – üheskoos selgitame välja, kuidas saavutada Sinu tervisele ja välimusele parim pikaajaline tulemus.

 

Dr Peep Pree käis ilukirurgia populaarsuse kasvu kommenteerimas ka saates Hommik Anuga. Saatelõik algab 00:58 minutist.

Ameerika uuringute andmed pärinevad: https://fortune.com/2020/10/03/zoom-calls-plastic-surgery-cosmetic-procedures-botox-fillers/

 

1 Step 1
Pane end kirja, et saada:
sooduspakkumisi, nõuandeid, värskeid ilukirurgia uudiseid
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder