Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Blogi
Clinica: Silmalaugude korrigeerimine

Silmalaugude korrigeerimine toob esile sisemise värskuse

05.10.2023
| Kategooria -> Blogi

Ega ilmaasjata nimetata silmi hinge peegliks – on ju nägu tervikuna püsivalt alasti ning meie emotsioonid saavutavad oma haripunkti just silmades. Lõtvunud üla- ja alalaud jätavad inimesest vanema ja väsinuma mulje, kui tegelikkus. Silmalaugude korrigeerimise operatsiooniga eemaldab kirurg silmaalused kotid ja rippuvad laud, mille tulemusel paraneb silma vaateväli, tekib värskem ilme ning tuleb esile Sinu sisemine olemus ja värskus.

 

 

Magamata ööd, kas koos või ilma meeleoluka peota, ning ebameelivad sündmused jätavad oma jälje näkku ajutiselt, kuid rippuvad või paistes silmalaud on probleemiks kogu aeg ja võivad jätta vale mulje elustiili valikutest. Kas käisid eile peol? Kas oled halvasti maganud? Sa tundud koguaeg nii väsinud. Kas nädalavahetusel ei puhanud välja? Oi, ma ei arvanud üldse, et sa nii noor oled… Sinu nägemine tundub kehv…

Kas käisid eile peol? Oi, ma ei arvanud üldse, et sa nii noor oled…

Kas tuleb tuttav ette?

Kas mõni neist märkustest tuleb Sulle tuttav ette? Kui Sinu tegelik seisund ei vasta märkustele, siis tea, et paistes ja rippuvad silmalaugude tekkimise põhjused tulenevad anatoomilistest iseärasustest ja organismi vananemisega seotud protsessidest ning see ei tähenda, et sa oleksid oma elu siiani kuidagi valesti elanud.

 

Teadmine, et Sinu näos olevad vananemise ilmingud on tulnud varakult ja lähevad lahku Sinu sisemise minapildiga, on tihti enesehinnangu languse üheks põhjuseks. Seda sõltumata sellest, et tegu on loomuliku osaga vananemisprotsessist. Kottis või turses silmalaud võivad täiesti põhjendamatult ja ebaõiglaselt jätta mulje Sinust, kui suurest alkoholitarbijast, mis hakkab mõjutama negatiivselt ka kõige lihtsamaid sotsiaalseid olukordi. Teiste sõnadega on silmad ja silmade ümbrus esimene koht, mis loovad väljaspoole kuvandi vaimsest, emotsionaalsest ja füüsilist terviseseisundist. Teatud piirist alates ei ole pelgalt elustiili muudatuste ja käepäraste vahenditega võimalik olukorda tagasi pöörata. Halvemal võib see kaasa tuua füüsilised vaegused ja piirates nägemist.

 

 

Üla- ja alalaugude eripärad, probleemid lahendab silmalaugude korrigeerimise operatsioon

Rippuva, lõdva ja liigse nahaga ülalaug võib lisaks esteetiliselt väsinud ilmele vajuda ripsmete peale nii, et surub silma kinni, ning turses või paistes üla- või alalaud tekitavad silmadele ja näole väsinud ning vanemaealise mulje. Sügavatel silmaalustel voltidel, mis jätavad rohke alkoholitarbimise mulje, on teinekord hoopis lihtsad anatoomilised põhjused. Mõnel juhul on oma osa naha geneetilise elastsuse eripäral, millele võivad lisanduda mõjud elukeskkonnast, ultraviolettkiirgus ning mittemeditsiiniline ehk kosmeetiline nahahooldus, mis kokku moodustavad silmade välise, esteetilise ilme.

Sa ei ole midagi valesti teinud!

Naha elastsuse järkjärguline muutumine ning üha rohkem gravitatsioonijõule allumine on aga möödapääsmatu. Võrreldes muu nahaga nii näol kui ka ülejäänud kehal on nahk silmaümbruses oluliselt õrnem ja tundlikum ning sellel põhjusel annavadki vananemise tundemärgid endast  esimesena märku just selles piirkonnas. Aja jooksul vajub silma ala- ja ülalaugude nahk järjest allapoole ning ripsmetele langev raskus hakkab silmi kinni suruma.

 

Dr Pree sõnul on naistel sageli probleeme silmade ülalaugudega, kus naha rippumise tõttu muudab äravajunud silmaümbrus silma visuaalselt väiksemaks. Ilukirurgi juures käiakse neid korrigeerimas eelkõige keskeas. Siiski ei jää sellest puutumata ka mehed, kelle nahk kulmude all on tavaliselt paksem ja raskem, põhjustades seega suuremat vajumist ning luues inimesest tihti kurja või vihase mulje. Probleemi kirurgiline korrigeerimine võimaldab silmal rohkem valgust saada, kuna ülalaugude nahk ei ripu enam ülevalt kardina kombel silmale peale. Tehniliselt on ülalaugude operatsioon lihtsam ja seetõttu moodustavad need laukirurgia lõikustest ka 60–80%.

 

Alalaugude lõikusel erinevalt ülalaugude lõikusest ei ole nägemisvälja suurenemisele või nägemise paremaks muutmisele sellist mõju, küll aga üldisele väljanägemisele ja seega elukvaliteedile tervikuna. Alumisi silmalauge soovitatakse aga korrigeerida juba nooremas eas, sest need võivad anda inimese elustiilist ja tervisekäitumisest täiesti vale signaali.

 

Silmade lahtihoidmiseks hakkavad inimesed sageli instinktiivselt oma otsmikulihaseid pingutama, kergitades seeläbi kulme. Näiteks pärast pikemat aega arvutis töötamist saab küll hetkeks kulmude üles tõstmisel pildi selgemaks, sest enda laugude nahka pingutades on tulemuseks silmalaugude suurem avanemine ning rohkem valgust pääseb silma. See on aga äärmiselt ajutine abivahend, kuna väsitab otsmikulihaseid ja tekitab laubale tugevaid horisontaalkortse, mis omakorda ei ole ilusad ning mida tuleb hakata hoopis ilusüstidega parandama.

 

 

Kas ma olen sobiv kandidaat?

Sobiv silmalaugude korrigeerimise patsient on hea tervise ja positiivse ellusuhtumisega inimene, kellel on tulemusele teostatavad ootused. Dr Peep Pree ja dr Triin Vasara kompetents tagab parimad võimalikud tulemused ja eelkõige arvestatakse patsiendi ohutusega.

 

Silmalaugude korrigeerimist tuleb teha vastavalt vajadusele – mõnel inimesel on alalaud täiesti korras, aga ülalaud tugevalt lõtvunud. Teisel inimesel valmistab jälle probleeme alalaugude rasvade väljapressimine ehk paistes silmad, ülalaud võivad seejuures täiesti korras olla. Sekkumist võivad vajada ka mõlemad korraga – siis opereeritakse vajadusel mõlemaid. See on väga individuaalne lähenemine, mis jällegi eeldab enne operatsiooni põhjalikku arstlikku konsultatsiooni koos plastikakirurgiga.

 

 

Silmalaugude korrigeerimine on vähe traumeeriv protseduur

Silmalaugude korrigeerimine on Clinica esteetilise kirurgia erakliinikus väga sage protseduur, mis on patsiendile suhteliselt vähe traumeeriv. Operatsiooni käigus eemaldatakse silmade ümbrusest liigne nahk ja rasv. Mõnel juhul on tegemist aga hoopis nahaaluse rasvkoe taandarenguga, millele võib olla abi oma rasva siirdamisest. Silmalaugude plastika aitab hõlpsasti ka vananemismärke vähendada.

 

Sõltuvalt patsiendi tundlikkusest tehakse operatsioon kas kohaliku tuimestuse või üldnarkoosiga. Silmalaugude korrigeerimist on võimalik teha ka koos näo- ja kaelakorrektsiooniga. Operatsiooni tulemused on osaliselt kohe nähtavad, kuid lõplik silmalaugude paranemine võtab mõneti rohkem aega. Taastumisperiood kestab reeglina kuni kümme päeva ning arst annab juhised operatsioonijärgseks hoolduseks. Kahe nädala pärast on taastumine täielik ning võib  jätkata sportlike tegevustega. Clinica arstid annavad kaasa ka individuaalse ravimikomplekti, et silmalaud taastuksid võimalikult kiiresti ja komplikatsioonideta. Kolme-nelja päeva möödudes ootab arst patsienti kliinikusse tagasi, et õmblused eemaldada.

 

Silmalaugude plastika toob näkku värskema ilme, kaovad väsimuse ja kurbuse tundemärgid, silmaalused kotid ja rippuvad laud ning paraneb ka vaateväli ehk protseduur on lisaks esteetilisele väärtusele praktiliselt kasulik.

 

 

Soovid lahti saada vajunud ja kottis silmalaugudest, et näha värskem, nooruslikum ning kaunim välja? Broneeri aeg Clinica erakliinikusse konsultatsioonile, kus sind ootavad dr Peep Pree ja dr Triin Vasar personaalse silmade korrigeerimise parima tulemuse väljaselgitamiseks. Clinica spetsialistide pikaajalised kogemused tagavad oodatud tulemuse pikkadeks aastateks.

 

Kalevi 110, Tartu 50104

+372 514 7100

info@clinica.ee

 

Artikkel on ilmunud Eesti Ekspressi paberlehe väljaandes Clinic 2019. a veebruaris.

 

1 Step 1
Pane end kirja, et saada:
sooduspakkumisi, nõuandeid, värskeid ilukirurgia uudiseid
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder