Avatud E-R 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104
Esteetiline kirurgia

Üla- ja alalaugude plastika meestele

Silmade ümbrusesse võivad tekkida vananedes kortsud ja ülalaud hakata vajuma. Vajunud silmalaud tekitavad Sinu silmadele väsinud ilme ja lisavad näole lisa-aastaid. Enamlevinult on silmaaluste kottide põhjus rasvkude. Silmalaugude plastika on väga efektiivne vananemismärkide vähendaja ning aastate möödudes on vajadusel võimalik operatsiooni korrata.

 

Silmalaugude plastika tulemus:

  • suurenevad enesehinnang ja enesekindlus
  • värskem ja nooruslikum välimus
  • kaovad silmaalused kotid ja rippuvad laud
  • kaob väsinud ilme ja paraneb vaateväli
  • vähenevad vananemismärgid

 

Operatsioon

Silmalaugude plastika meestele on levinud ja sagedane operatsioon Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinikus ning on patsiendile suhteliselt vähe traumaatiline. Operatsiooni teeb kirurg kas ülemistele või alumistele laugudele või mõlemaile korraga. Operatsiooni käigus eemaldab kirurg Sinu silmade ümbrusest liigse naha ja rasva. Kirurg teostab operatsiooni, sõltuvalt patsiendi tundlikkusest, kohaliku tuimestuse või üldnarkoosiga. Lisaks on võimalik silmalaugude korrigeerimist teha ka koos näo- ja kaela korrektsiooniga. Operatsiooni tulemusi näed kohe, kuid lõplik silmalaugude paranemine võtab mõneti rohkem aega.

 

Taastumine

Silmalaugude operatsiooni järel on vajalik 10-14 päevane taastumisperiood. Enne operatsioonilt koju minekut vaatab arst Sinu seisundi hoolikalt üle ja annab kaasa täpsed juhised operatsioonijärgseks hoolduseks. Kaasa saad ka individuaalse ravimikomplekti, et silmalaud taastuksid võimalikult kiiresti ja õigesti. 3-4 päeva möödudes ootab arst Sind õmbluste eemaldamiseks Clinica kliinikusse tagasi.

 

Silmalaugude plastika ajakava Clinica kliinikus

Protseduuri kestus 1-2 tundi
Kliinikus (kohalik tuimestus) 3-4 tundi
Kliinikus (üldnarkoos) 1 öö
Õmbluste eemaldamine 3-4 päeval
Naasmine normaalsesse elurütmi (sh seks) 3-6 päeva
Tagasi tööl 7-10 päeva
Täielik taastumine, sportimine 2-3 nädalat
Parimate tulemuste ilmnemine 2-4 kuud
Ülalaugude plastika hind alates 1 430 €
Alalaugude plastika hind alates 1 830 €
Üla- ja alalaugude plastika alates 2 850 €

 

Silmalaugude plastika operatsioone teostavad: dr Peep Pree, dr Triin Vasar