Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Esteetiline kirurgia

Silmalaugude plastika

Rasked ja allavajuvad silmalaud muudavad Sinu ilme väsinuks ning piiravad vaatevälja. Enamlevinult on silmaaluste kottide põhjus rasvkude, mis moodustab Sinu silma alla rasvapadja. Silmalaugude plastika on väga efektiivne vananemismärkide vähendaja ja on suhteliselt vähe traumaatiline. Aastate möödudes on võimalik operatsiooni korrata. Silmalaugude operatsioon on vajalik lõtvunud või turseliste laugude parandamiseks.

lk4_4lk4_2
lk4_4lk4_3

 

Silmalaugude plastika tulemus:

  • tekib värskem ilme
  • kaob väsinud ja kurb ilme
  • paraneb vaateväli
  • kaovad silmaalused kotid ja rippuvad laud
  • vähenevad vananemismärgid

 

Operatsioon

Silmalaugude plastika on väga levinud ja sagedane operatsioon Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinikus ja on patsiendile suhteliselt vähe traumaatiline. Operatsiooni teeb kirurg kas ülemistele või alumistele laugudele või mõlemaile korraga. Operatsiooni käigus eemaldab kirurg Sinu silmade ümbrusest liigse naha ja rasva. Arst teostab operatsiooni, sõltuvalt patsiendi tundlikkusest, kohaliku tuimestuse või üldnarkoosiga. Silmalaugude korrigeerimist on võimalik teha ka koos näo- ja kaela korrektsiooniga. Operatsiooni tulemusi näed kohe, kuid lõplik silmalaugude paranemine võtab mõneti rohkem aega.

 

Taastumine

Silmalaugude operatsiooni järel on vajalik 7-10 päevane taastumisperiood. Enne operatsioonilt koju minekut vaatab arst Sinu seisundi hoolikalt üle ja annab kaasa täpsed juhised operatsioonijärgseks hoolduseks. Clinica kliiniku arst annab kaasa ka individuaalse ravimikomplekti, et silmalaud taastuksid võimalikult kiiresti ja õigesti. 3-4 päeva möödudes ootab arst Sind õmbluste eemaldamiseks Clinica kliinikusse tagasi.

 

Silmalaugude plastika ajakava Clinica kliinikus

Protseduuri kestus1-2 tundi
Kliinikus (kohalik tuimestus)3-4 tundi
Kliinikus (üldnarkoos)1 öö
Õmbluste eemaldamine3-4 päeval
Tagasi tööl4-10 päeva
Täielik taastumine, sportimine10-14 päeva
Parimate tulemuste ilmnemine2-4 kuud
Silmade ülalaugude plastika hindalates 1900.-
Silmade alalaugude plastika hindalates 2300.-
Silmade üla- ja alalaugude plastika hindalates 4950.-

 

Silmalaugude plastika operatsioone teostavad: dr Peep Pree, dr Triin Vasar

Broneeri konsultatsioon