Avatud E-R 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104
Esteetiline kirurgia

Silmalaugude plastika

Silmalaugude operatsioon on vajalik lõtvunud või turseliste laugude parandamiseks. Rasked ja allavajuvad silmalaud muudavad Sinu ilme väsinuks ning piiravad ka vaatevälja. Enamlevinult on silmaaluste kottide põhjus rasvkude, mis moodustab Sinu silma alla rasvapadja. Silmalaugude plastika on ka väga efektiivne vananemismärkide vähendaja ning aastate möödudes on võimalik operatsiooni korrata.

lk4_4lk4_2
lk4_4lk4_3

 

Silmalaugude plastika tulemus:

  • tekib värskem ilme
  • kaob väsinud ja kurb ilme
  • paraneb vaateväli
  • kaovad silmaalused kotid ja rippuvad laud
  • vähenevad vananemismärgid

 

Operatsioon

Silmalaugude plastika on väga levinud ja sagedane operatsioon Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinikus ja on patsiendile suhteliselt vähe traumaatiline. Operatsiooni teeb kirurg kas ülemistele või alumistele laugudele või mõlemaile korraga. Operatsiooni käigus eemaldab kirurg Sinu silmade ümbrusest liigse naha ja rasva. Arst teostab operatsiooni, sõltuvalt patsiendi tundlikkusest, kohaliku tuimestuse või üldnarkoosiga. Silmalaugude korrigeerimist on võimalik teha ka koos näo- ja kaela korrektsiooniga. Operatsiooni tulemusi näed kohe, kuid lõplik silmalaugude paranemine võtab mõneti rohkem aega.

 

Taastumine

Silmalaugude operatsiooni järel on vajalik 7-10 päevane taastumisperiood. Enne operatsioonilt koju minekut vaatab arst Sinu seisundi hoolikalt üle ja annab kaasa täpsed juhised operatsioonijärgseks hoolduseks. Clinica kliiniku arst annab kaasa ka individuaalse ravimikomplekti, et silmalaud taastuksid võimalikult kiiresti ja õigesti. 3-4 päeva möödudes ootab arst Sind õmbluste eemaldamiseks Clinica kliinikusse tagasi.

 

Silmalaugude plastika ajakava Clinica kliinikus

Protseduuri kestus 1-2 tundi
Kliinikus (kohalik tuimestus) 3-4 tundi
Kliinikus (üldnarkoos) 1 öö
Õmbluste eemaldamine 3-4 päeval
Tagasi tööl 4-10 päeva
Täielik taastumine, sportimine 10-14 päeva
Parimate tulemuste ilmnemine 2-4 kuud
Ülalaugude plastika hind alates 1 430 €
Alalaugude plastika hind alates 1 830 €
Üla- ja alalaugude plastika alates 2 850 €

 

Silmalaugude plastika operatsioone teostavad: dr Peep Pree, dr Triin Vasar