Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Blogi
Rindade suurendamise kogemuslugu Clinica kliinikus

Ühe ema rindade suurendamise ja tõstmise kogemuslugu

27.11.2022
| Kategooria -> Blogi

Juba aasta on elanud Katrin oma uute rindadega ja ohkab  – ma ei saa aru, miks ma rindade suurendamise ja tõstmise operatsioonil juba varem ei käinud…

 

Katrin, kuidas Sul tekkis idee minna rindade suurendamise ja tõstmise operatsioonile?

 

Rindade suurendamise ja tõstmise operatsiooni mõte küpses peas mul ligikaudu 7 pikka aastat alustab ema Katrin oma kogemuslugu. Peale laste sündi, mil naasin tagasi tööle ja asusin uuendama oma garderoobi, sattusin tihtipeale olukorda, kus paljud kleidid ja pluusid ei olnud seljas ilusad, sest minu rinnad asusid justkui teise koha peal, kui kleidi või pluusi lõige ette nägi.

Minu rinnad olid peale kahe lapse imetamist korralikult kokku tõmbunud ja lõtvunud ning

enesetunnet ei „päästnud“ ka push-up tüüpi rinnahoidja.

Suvel rannas või talvel SPA-d külastades tundsin ennast järjest enam ebamugavamalt ja päevitusriiete mitte sobivus minu kehaga häiris mind iga kord. Enne emadust mul rindade kuju ja suurusega probleeme polnud.

Kui tavaliselt annab uue pesu ostmine naisele hea tunde ja tõstab enesekindlust, siis mulle mõjus see üks hetk juba üsna ebamugavalt ja oli pigem tegevus, mida hakkasin vältima. Ühel päeval, hakates rohkem enda sisse vaatama, sain aru, et rahulolematus oma keha osas on hakanud mõjutama olulisel määral minu enesekindlust. Mõnda aega juureldes sain aru, et on kaks varianti:

– kas õpin oma keha aktsepteerima sellisena nagu on või

– hoopis vastupidi, võtan rahulolematusega oma keha suhtes midagi ette

Üsna kiiresti sain selgeks, et valin teise variandi, see tähendab, et võtan midagi ette.

 

Miks kaalusid rindade suurendamise operatsioonile minekut 7 pikka aastat?

 

Põhjuseid operatsiooni edasi lükkamiseks oli mitmeid, küll oli vaja investeerida raha kodu jaoks, küll osta uus auto, küll oli vaja teha palju tööd. Lisaks olid peres kasvamas 2 poega.

Lisaks lõi mul välja surmahirm, mida ei teadnud endal varasemalt olevalt. Mis saab siis, kui operatsioon ei õnnestu ja lõpeb surmaga? Koheselt tekkis mõte, et kes mu lapsed siis üles kasvatab?

Hirmul on teatavasti suur mõju elus, aga minu „õnneks“ saatis universum covidi ja ühtäkki jõudis minuni teadmine, et ei ole halba ilma heata. Kõigel, mis elus juhtub, on mingi põhjus, mis aitab edasi.  Ühiskonna sulgemine andis mulle võimaluse võtta aeg maha, vaadata enda sisse ning mõista, mida ma päriselt soovin oma elus muuta.

 

Miks sa otsustasid teha rindade suurendamise operatsiooni Esteetilise kirurgia erakliinikus Clinica?

 

Kuna rindade suurendamise operatsioon on üsna suur otsus ja kulukas investeering, asusin põhjalikult läbi töötama erinevaid artikleid rindade suurendamise kohta, kogemuslugusid ning erinevate ilukliinikute kodulehekülgi. Hankisin rohkelt infot ka välismaistest artiklitest, millest paraku paljud tundusid üsna hirmutavad. Seejärel otsustasin ühendust võtta oma heade sõbrannade ja tuttavatega ning kuulata ära nende rindade suurendamise operatsiooni kogemused.

Peale tuttavate infot positiivsete kogemuste kohta erinevates Eesti plastikakirurgia kliinikutes ja suurt uurimustööd mõistsin, et aeg rindade suurendamise operatsiooniks on küps ja mina olen valmis:

  • investeerima suure hulga raha,
  • olema vajadusel töölt eemal kuni 3 nädalat ja
  • loobuma spordist kuni 6 kuuks.

Kuivõrd olin aastaid harjunud magama tihti kõhuli, hakkasin end varakult enne operatsiooni harjutama magama selili, sest peale operatsiooni ei tohi kõhuli magada.

Kui otsus operatsiooni kohta oli tehtud, lähtusin ma lõpuks oma tuttavate sõbrannade kogemusest ilukirurgia kliinikute valikul. Ma võtsin ühendust  üheTallinna kliinikuga ja Tartus asuva Clinica plastikakirurgia kliinikuga ning broneerisin ajad rindade suurendamise ja tõstmise konsultatsioonidele. Minu üllatuseks selgus, et tunnustatud kirurgide juurde polegi võimalik nii koheselt saada.

Clinica kliiniku rinnakirurgiga tekkis mul usaldus ja klapp, teise kliiniku kirurgiga kahjuks mitte. Eelnimetatud usaldus ja klapp saidki määravaks operatsioonikoha valikul.

 

Kas on midagi, mida sa seoses operatsiooniga kahetsed?

 

Olen läbi elu püüdnud järgida uskumust „ Seitse korda mõõda, üks kord lõika,“ kuid täna võin öelda, et rindade korrigeerimise operatsioonile mineku otsust oleksin võinud vähem mõõta.

Tagantjärgi mõtlen, et miks küll ma rindade korrigeerimise operatsiooni varem ette ei võtnud. Praegu, aasta peale rindade suurendamise ja tõstmise operatsiooni olen ma operatsiooni tulemustega ülimalt rahul. Minu rinnad on pringid, pehmed, asuvad õigel kohal ja on ühel kõrgusel. Ma olen oma välimusega täiesti rahul.

Michel Obama on öelnud „Sinu enesekindlus ja meelekindlus määravad Sinu edukuse.“

Kui ma oleksin operatsioonil varem käinud, oleksin nautinud taastunud enesekindlust juba mitmeid aastaid varem. Tuleb tõdeda, et see on siiski tagantjärgi tarkus.

Naisena kanname igapäevaselt erinevaid rolle, olles ema oma lastele, naine oma mehele, töökaaslane kolleegile ja hea sõbranna oma sõpradele. Seda kõike saame teha eeldusel, et armastame ja hoiame eelkõige iseennast. Meie edukus sõltub paljuski piisavalt kõrgest enesehinnangust ja sellest, kuivõrd palju oskame ennast väärtustada. Mõistan, et minu enda tegevusest algab rahulolu iseendaga ja kaudselt ka minu lähedast õnn, lisab Katrin.

Rindade korrigeerimiseks on hea enda poolt enne visiidile minekut ka läbi mõelda, millise suurusega rinnakorvi on soov saada. Visiidil olles saab juba kirurgiga arutada, mil viisil täpselt rindade korrigeerimine soovitud suuruse ja kujuga on võimalik saavutada.

 

Plastikakirurgia aitab oluliselt taastada naise noorusliku välimuse ning elu kvaliteet ja enesekindlus paranevad märgatavalt. Kui Sina ei ole rahul oma välimusega, broneeri konsultatsiooni aeg Clinica tippilukirurgi juurde Tartus.

 

Artikkel on ilmunud ajalehes Postimees

1 Step 1
Pane end kirja, et saada:
sooduspakkumisi, nõuandeid, värskeid ilukirurgia uudiseid
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder