Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Blogi

Rahvusvaheline Esteetilise Plastilise Kirurgia Assotsiatsioon (ISAPS) on avaldanud 2015. a ilukirurgia statistika, mida kommenteerib Clinica arst dr Peep Pree

25.08.2016
| Kategooria -> Blogi

Värskelt on ilmunud ilukirurgia populaarsemate operatsioonide statistika maailmas. Rahvusvahelise Esteetilise Plastilise Kirurgia Assotsiatsioon ülemailmne võrgustik (ISAPS) on just avaldanud 2015. a ilukirurgia trendide ülevaate. Palusime appi Eesti tippkirurg Peep Pree Clinica kliinikust statistika tulemusi kommenteerima. Dr Peep Pree on ISAPS´i Eesti piirkonna esindaja, olles organisatsiooni liige juba üle 10 aasta.Eestist kuuluvad ISAPS´i rahvusvahelisse organisatsiooni veel kaks ilukirurgi.

Ammu on muutunud hoiak, et välimus ei ole tähtis. Tänapäeval on kõigile selge, et esmamulje inimesest tekib tema välimuse põhjal ja seepärast muutub hea välimuse omamine ka järjest olulisemaks. Dr Pree kirjeldab, et kaasasündinud ilu on nagu lotovõit inimesele, kes pole mitte midagi teinud ilus välja nägemiseks. Kõik me kahuks aga sellist nn lotovõitu pole saanud. Seepärast ongi ilukirurgia aasta-aastalt maailmas järjest populaarsemaks muutumas.

Rinnasuurendusoperatsioonid on maailmas jätkuvalt tõusutrendis. Võrreldes 2015. aastaga, on teostatud 10,40% rohkem rinnasuurendusoperatsioone, kui eelneval aastal. Rinnad on nii Eestis kui ka mujal maailmas naiselikkuse sümbol ja seepärast pööratakse järjest rohkem tähelepanu rindade välimusele.

Rasvaimu kasv on läbi aegade väheses 1,60% kasvutrendis. Kui mujal maailmas on tegu küllaltki nõutud operatsiooniga, pole Eestis rasvaimu aga enam nii populaarne protseduur, kui näiteks 10 aastat tagasi. Põhjuseks on treeningute ja õige toitumise populaarsuse kasv Eestis ning seepärast on rasvaimu osakaal hoopis langemas.

Järjest enam on nii Eestis kui ka mujal maailmas kasvav trend aga rasva siirdamise protseduur. Tegu on operatsiooniga, kus patsiendi näo või keha erinevatesse piirkondadesse süstitakse tema enda teistest piirkondadest kogutud rasva. Rasva siirdamine kajastub siin osaliselt ka rasvaimu statistikas.

Silmalaugude operatsioonide vähenemise 11,40% trend on aga eeldatavasti seotud laugude piirkonda rasva siirdamise tõusuga maailmas. Eestis on silmalaugudeoperatsioon siiski kasvavas trendis.

Kõhuplastika operatsioonide tõus 11,10% on seotud bariaatrilise kirurgia ehk kaalulanguskirurgia arenguga, mille tagajärjel võib patsiendil kõhunahk lõdvalt rippuma jääda. Ka Eestis on kõhuplastika operatsioonide puhul tegu kasvava trendiga.

Mittekirurgilistest operatsioonidest on maailmas aga kõige populaarsemad ilusüstide protseduurid, mida teostatakse botuliintoksiiga (üle 4,6 milj korra) ja hüaloroonhappe geeliga (üle 2,8 milj korra).

Inimeste suurimaks mureks iluoperatsioonide korral on mitteloomulik tulemus. Dr Pree toonitab, et hoolikas kliiniku ja arsti valik on siinkohal võtmetähtsusega. Kogenud kirurg saavutab,  vastavalt patsiendi soovile ja enda kogemustele, parima esteetilise tulemuse.

 

1 Step 1
Pane end kirja, et saada:
sooduspakkumisi, nõuandeid, värskeid ilukirurgia uudiseid
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder