Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Blogi

Mis on rasvasüstid ning mille poolest need erinevad ilusüstidest?

03.01.2018
| Kategooria -> Blogi

Kas Sina tead, mida kujutavad endast rasvasüstid ja milleks need vajalikud on? Sageli aetakse rasvasüste segi ilusüstidega, sest mõlemaid kasutavad edukad naised oma välimuse noorendamiseks. Dr Triin Vasar Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinikust selgitab, mis on rasvasüstid ja mille poolest need erinevad ilusüstidest.

Rasvasüste ehk oma rasva siirdamist teostab arst kõigepealt Sinu enda kõhult või reitelt rasvaimu tehes. Seejärel puhastab arst Sinu doonorpiirkonnast võetud rasvkoe ning süstib Sinu kehale (näiteks rindade suurendamiseks) või näole (näiteks kortsude vähendamiseks) soovitud piirkonda, kus rasvarakud oma elu jätkavad. Kuna tegu on Sinu enda keha kudedega, ei teki allergilisi ega äratõukereaktsioone. Rasvasüstidega säilib ka Sinu miimiliste lihaste liikuvus täies mahus.

Peamine erinevus rasvasüstide ning ilusüstide vahel on selles, et rasvasüstide korral kasutab arst täitematerjaliks Sinu enda rasva, mis on elus kude. Ilusüstide korral aga, kortsude silumiseks, süstib arst täite- või miimilisi lihaseid lõdvestavat ainet.

Teine erinevus ilusüstidest on tulemuse kestvus. Ilusüstide mõju kestab kuus kuud kuni üks aasta. Rasvasüstidega saavutatud tulemus jääb püsima aga aastateks. Rasv, mis peale nelja nädalat siirdamist paigale jääb, jääb sinna eluks ajaks. Piirkonnas, kuhu on süstitud rasvarakke, tekivad uued vananemisnähud olulisemalt aeglasemalt, kui ilma rasvasiirdamiseta. Ära unusta, et vananemisprotsessi Sa peatada ei saa, kuid Sa saad vananemise ilminguid oluliselt aeglustada.

Kolmas erinevus, mida ilmselt märkad esimesena, on rasvasüstide kõrgem hind. Tegemist on mitmeetapilise operatsiooniga, mida Clinicas tehakse kas kohaliku- või üldnarkoosiga. Samas, nagu öeldud, jääb rasvasüstide mõju püsima aastateks. Esmapilgul võib tunduda rasvasiirdamise protseduur kallim, kuid kui jagad rasva siirdamise tegeliku maksumuse aastate peale ära, on protseduur oluliselt soodsam, kui ilusüstid.

 

Rasvasüstide operatsiooni etapid

Operatsiooni esimeses etapis võtab doktor Sinu keha doonorpiirkonnast väikese koguse rasvkudet. Kuna kogutava rasva kogus on väga väike, kasutatakse õrnemat tehnikat, kui klassikalise rasvaimu puhul, mis tähendab, et arst kasutab madalamat rõhku ning väiksemat kanüüli. Koos arstiga valite doonorpiirkonnaks kas kõhu, jalad või reied. Oluline on ka teada, et rasva kogumisest jäävad vaevumärgatavad armid, mis on umbes 0.5 cm suurused.

Operatsiooni teises etapis kogutud rasv puhastatakse ning siirdatakse, peenikest kanüüli kasutades, Sinu soovitud piirkonda. Arst teeb rasva siirdamist ülima ettevaatlikkusega, et siirdatud kude uues kohas ellu jääks. Hea uudis on see, et sellest etapist arme ei jää ja rasva saab tegelikult siirdada peaaegu igale poole.

Rasva siirdamise protseduuriga saad:

  • Siluda kortse
  • Täita õhenevaid huuli
  • Täita lohku vajunud põski
  • Suurendada rindu kuni pool korvisuurust
  • Ravida arme, sest rasva siirdamine parandab armi kvaliteeti ning muudab selle vähem märgatavaks

Oluline on teada, et rasvasiirdamise operatsioonijärgne paranemine võtab, sõltuvalt operatsiooni tüübist, aega. Rasva kogumisest tekivad tursed ning verevalumid. Seega arvesta, et tööle saad tagasi minna ühe kuni kahe nädala möödumisel operatsioonist. Lõplikuks taastumiseks arvesta kuni neli nädalat.

Clinica Earkliinikus on rasvasiirdamisoperatsioonide eksperdiks dr Triin Vasar. Pikaaegsed kogemused ja operatsioonide rohkus teevad dr Vasari üheks hinnatumaks ilusüstide ja rasvarakkude siirdamise spetsialistiks kogu Eestis. Võta ühendust rasva siirdamise konsultatsiooniks Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinikuga, et valida endale parim iluprotseduur.

 

1 Step 1
Pane end kirja, et saada:
sooduspakkumisi, nõuandeid, värskeid ilukirurgia uudiseid
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder