Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Blogi
Dr Peep Pree

Tippkirurg dr Peep Pree kommentaar tõsielusaate “Minu Imeline muutumine telgitagused” artikli kohta

12.06.2019
| Kategooria -> Blogi

Eesti Ekspress avaldas hiljuti tõsielusaate “Minu imeline muutumine rääkimata lood – orjastavad lepingud, sügavad armid” artikli, mille raames rääkisid viis saates osalenud naist, et teleekraanil näidatakse vaid muinasjutu üht poolt.

Clinica kliiniku juht ja kirurg dr Peep Pree nendib, et Ekspressi artiklis 5 naise poolt kirjeldatu, ei tule talle kahjuks üllatuseks.

 

Saate formaat “Minu imeline muutumine” põhineb Ameerikast sisse ostetud sarja nimega “The Swan” (eesti keeles luik) ainetel. Saate eesmärgiks on näidata, kuidas nn “inetu pardipoeg muudetakse, mitmete iluoperatsioonide abil, imeilusaks luigeks.” Litsentsi alusel kuulub “The Swan” saate juurde inimeste probleemide eksponeerimine, imelised tulemused, rõõmupisarad, kallistamine, karmid lepingud, suured rahatrahvid jpm. Kõik selleks, et panna inimesi saadet vaatama ja teenima saate tegijatele raha. Mis iseenesest on täiesti normaalne.

 

Et saates kõik kenasti kulgeks, valib kirurg saatesse efektseid ja nn “lollikindlaid variante.” Nii nagu Eesti saates, nii ka Ameerika saates ei saa osalejad sageli kõige kallimaid ja paremaid valikuid, sest sageli piisab ju ka efektist.

 

Clinica juht ja kirurg dr Peep Pree oli üks esimesi, kellele produktsioonitiim  tegi ettepaneku sarjas “Minu imeline muutumine” kaasa lööma hakata. Dr Pree soovis seepeale teada, mis saab siis, kui kõik ei lähe operatsioonide ja patsientidega plaanipäraselt, nagu kirurgias mõnikord võib juhtuda? Saate produktsiooni tiim kinnitas, et võimalikud probleemid jäävad saatesisesteks ning avalikkuse ette ei jõua. Tegu on siiski saatega, mis peab teenima raha ja mis paneb inimesi saadet vaatama. Dr Pree eetikaga aga saate formaat kokku ei lähe ja ta ei soovinud saate tegemisel osaleda.

 

Dr Preel on mõneti hea meel, et ajakirjandus kajastab TV 3 saate “Minu imeline muutumine” seotud probleeme. Inimesed saavad teada, millised ohud kaasnevad saates osalemisega ja mõningal määral ka ilukirurgiaga. Teisalt on kahju saates osalejatest, kelle õiguseid on piiratud ebamõistlikult karmi lepinguga läbi usalduse kuritarvitamise. Samas tuleb nentida, et osalejad ise on selle tee valinud koos riskide ja kõige muu sinna juurde kuuluvaga, kirjutades karmile lepingule süvenemata alla. Dr Pee paneb südamele – nimesed,  ärge kirjutage alla lepingutele, mille kõiki plusse ja miinuseid te ei ole süvitsi kaalunud!

 

“Inimesed ärge kirjutage igale lepingule alla, ei maksa olla nii naiivne!”

 

Artikli põhjal tundub ka, et saates ei anta opereeritavale täpseid selgitusi operatsioonide kohta. Patsiendile helistab saate manager, mitte arst. Dr Pree arvates on ainuvõimalik, et operatsiooniplaane tehakse pikalt ette patsiendi ja kirurgi koostöös. Clinica kliinikus kehtib kindel reegel, et ilukirurgi konsultatsioonil peab inimene põhjalikult kirurgiga kaasa mõtlema ja otsustama, et mida ta täpselt tahab enda juures muuta ja mida mitte. Ka peab kirurg konsultatsioonil selgitama, millised kõikvõimalikud riskid käivad operatsiooniga kaasas.

 

Dr Pree paneb lõpetuseks südamele: “tänapäeval on inimestel olemas kõik võimalused info saamiseks internetist, meediast jms. Näe vaeva ja uuri terviseameti kodulehelt täpselt järgi, millisel arstil on plastikakirurgi litsents ja millisel kliinikul on tegevusluba plastikakirurgia alal.”

 

Loe Eesti Ekspressi artiklit siit tõsielusaate “Minu imeline muutumine” rääkimata lood – orjastavad lepingud, sügavad armid.

Käesoleva postituse on avaldanud ka Eesti Ekspress  Ilukirurg Pree: saade „Minu imeline muutumine“ ei klapi mu eetikaga.

 

 

1 Step 1
Pane end kirja, et saada:
sooduspakkumisi, nõuandeid, värskeid ilukirurgia uudiseid
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder