Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Blogi
Ilusüstide võimalikud tüsistused

Millised on ilusüstide tüsistused?

26.02.2019
| Kategooria -> Blogi

Lugeja küsib: Millised on ilusüstide tüsistused?

 

Clinica vastus: Aasta-aastalt suureneb inimeste huvi noorusliku välimuse hoidmist ja taastamist võimaldavate protseduuride järele. Kaasaegne meditsiin ja iluteenuste osutajad pakuvad ühe võimalusena ilusüste, millega võivad kaasneda ka mõningad tüsistused. Ilusüstid jagunevad kaheks:

 

1.Botuliintoksiini ehk Botoxi süstid

Botuliintoksiini süstid on kasutusel kortsuravina näo ülemises osas: otsmiku, kulmude ja silmanurkade kortsude tasandamiseks. Botuliintoksiini süstid pärsivad miimilisi lihaseid, mille tulemusel lihas süstitud kohas ei liigu ja korts sileneb. Botoxit võib pidada pigem turvaliseks ilusüstiks ja tüsistused esinevad üliharva. Probleemiks võib olla ülitundlikus botuliintoksiini aine suhtes, näo assümmeetriaga näo rahuloleku ajal  või miimika korral. Botoxi tüsistused mööduvad enamasti nädala või kuu möödudes. Botoxi suureks eeliseks on, et toimeaine läheb üle 4 kuu möödudes ja tulemus pole jääv.

 

2. Täitesüstid

Täitesüstid on kasutusel enamasti näo keskosas ja näo alumises pooles. Täitesüstide tüsistused on kõik harva esinevad ja raskeimaid neist ei ole teadaolevalt Eestis esinenud. Harva esinevad,  kuid tõsiste tervislike  tagajärgedega tüsitused on allergiline reaktsioon täiteainele või selle komponentidele ning arterisse sütimisega seotud komplikatsioonid. Sagedasemad tüsistused on süstekoha põletik-infektsioon, püsiv turse ja nahaalused ebatasasused süstekohal.

 

Ilusüstide tüsistusi võib tekkida väga harvadel juhtudel, kuid oluline on alati teada, kas ilusüstide tegijal on Eestis vastav litsents. Kontrolli terviseameti veebilehelt siit.

 

Terviseameti soovitused enne ilusüstide tegemist:

  • Enne protseduuri tellimist tutvu iluteenuse osutaja kvalifikatsiooni ja kogemustega antud valdkonnas. Ilusüste võib teha ainult meditsiinilise haridusega spetsialist, kes on registreeritud terviseameti tervishoiuteenuse osutajate (THTO) registris. Teenuseosutaja THTO registreeringut on võimalik kontrollida terviseameti avalikust registrist: http://mveeb.sm.ee/Tervishoiutootajad/?
  • Tutvu eelnevalt protseduuri iseloomu ning käiguga.
  • Küsi informatsiooni vastunäidustuste, võimalike ohtude ja tüsistuste kohta, mis võivad esineda pärast protseduuri.
  • Informeeri teenuseosutajat oma terviseseisundist (allergiad, kroonilised haigused, tarvitatavad ravimid, olemasolevad armid, infektsioonid jne).
  • Teavita teenuse osutajat varem teostatud iluprotseduuride ja kasutatud toodete kohta.
  • Tüsistuste korral pöördu ilusüsti osutaja poole ning soovi korral teavita terviseametit: kesk@terviseamet.ee

 

Vastas Clinica kliiniku plastika kirurg: Dr Triin Vasar

 

1 Step 1
Pane end kirja, et saada:
sooduspakkumisi, nõuandeid, värskeid ilukirurgia uudiseid
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder