Avatud E-N 9– 16, Kalevi 110, Tartu 50104

.
Blogi

Ilukirurgia statistika – iluoperatsioonid koguvad populaarsust nii Eestis kui ka Ameerikas

06.04.2018
| Kategooria -> Blogi

Värskelt on ilmunud ilukirurgia populaarsemate operatsioonide statistika 2017. Ameerika Plastiliste Kirurgide Ühendus (ASPS) on just avaldanud 2017. a ilukirurgia trendide ülevaate Ameerikas. Palusime appi Eesti tippkirurg Peep Pree Clinica kliinikust ilukirurgia statistika tulemusi kommenteerima ja selgitama, millised on ilukirurgia trendid Eestis. Kuna Eestis ilukrirurgia statistika kogumisega ametlikult ei tegeleta, võib Eesti statistikat pidada hinnanguliseks.

 

Peep Pree kirjeldab, et üha enam pööravad naised ja mehed nii Eestis kui ka Ameerikas oma välimusele rohkem tähelepanu. Tänu sotsiaalmeedia ja selfide populaarsusele kasvab nõudlus ilukirurgia järele järjest rohkem. Ka fototöötlusprogrammid panevad inimesi soovima ilusam välja näha ilma „photoshopimata“. Kasvav majandus ja järelmaksuvõimalused teevad ilukirurgia kättesaadavaks ka inimestele, kellel suuri summasid koheselt ei ole võimalik tasuda.

 

– Ilusüstid

Ilukirurgia statistika graafika

Mittekirurgilistest operatsioonidest on 2017. aastal nii Eestis kui ka Ameerikas kõige populaarsemad protseduurid ilusüstid. Eestis on kõige populaarsemad täitesüstid, mille nõudlus kasvab üha enam. Ameerikas on 2017. aastal teostatud täitesüste üle 2,7 miljoni korra. Teisel järjekohal Eestis on popularseimad botuliintoksiini süstid. Ameerikas 2017. aastal enimtehtud protseduuri, botuliintoksiini süstid, on teostatud lausa üle 7,2 milj korra.

 

1. Rindade suurendamineIlusüstid statistika graafika 2017 - Clinica

Ilukirurgia statistika kohaselt on kõige populaarsemaks iluoperatsiooniks Ameerikas jätkuvalt rindade suurendamise operatsioon, mida on teostatud 300 378 korral ja on jätkuvas tõusutrendis. 2017. aastal on teostatud 3% rohkem rindade suurendamise operatsioone, kui 2016. aastal. 2000. aastaga võrreldes on aga USA-s rinnasuurendusoperatsioonide arv suurenenud lausa 29%.

Dr Peep Pree toob välja, et rindade suurendamise operatsioon on vaieldamult kõige poplaarsemaks ilukirurgiliseks operatsiooniks ka Eestis. Ka lõtvunud rindade plastika operatsioon on Eesti naiste vaieldamatu lemmik. Kaunid rinnad on naiselikkuse sümbol ja rindade kaunis välismus muutub sageli just peale imetamist. Lõtvunud ja rippuvate rindadega naine ei tunne end sageli ilusa ja enesekindlana. Ka mehed hindavad kauni rinnaga naist, mis avaldab naistele omakorda survet veelgi.

 

2. Rasvaimu

Rasvaimu kasv on 2017. aastal ilukirurgia statistika kohaselt hoogustunud Ameerikas 5%. 2017. aastal teostati Ameerikas 246 354 operatsiooni aastas. Kui mujal maailmas on tegu küllaltki nõutud operatsiooniga, pole Eestis rasvaimu aga enam nii populaarne protseduur, kui näiteks 10 aastat tagasi. Põhjuseks on treeningute ja õige toitumise populaarsuse kasv Eestis ning seepärast on rasvaimu osakaal hoopis langemas. Võib öelda, et paksus on Eestis küll probleemiks, aga rasvaimu ei ole protseduur peenikeseks saamiseks, vaid on hoopis otstarbekas sangade vähendamise protseduur.

Järjest enam kogub populaarsust nii Eestis kui ka mujal maailmas aga oma rasva siirdamise protseduur. Oma rasva siirdamine on operatsioon, kus patsiendi näo kortsude silendamiseks ja näo modelleerimiseks või rindade suurendamiseks süstitab arst patsiendi enda teistest piirkondadest kogutud rasva. Rasva siirdamine kajastub osaliselt ka rasvaimu statistikas.

 

3. Ninaplastika

Ameerika ilukirurgia statistika populaarsuse tabeli kolmandalt kohalt leiame nina korrigeerimise plastika (218 924 operatsiooni). Dr Pree selgitab, et Ameerikas on koos palju erinevast rahvusest inimesi, kellel on looduse poolt kaasa antud suured ja laiad ninad, mis ei tundu paljudele ilusad. Eestlastel on enamikel juhtudel ilusad ninad ja need sobivad meile, leiab dr Peep Pree. Ninaplastika operatsiooni asukoht Eesti statistika tabelis on pigem esikümnendi teises pooles.

 

4. Silmalaugude plastika

Eestlaste seas on populaarsuselt teine ilukirurgiline protseduur silmalaugude plastika, mis Ameerikas on ilukirurgia statistika tabelis hoopis neljandal kohal (209 571 operatsiooni). Silmalaugude plastika on järjest kasvav trend, sest üha rohkem naisi ja mehi soovivad näha välja värskemad ja kaotada oma väsinud ilmet.

 

5. Kõhuplastika

Kõhuplastika operatsioonide 2%-line tõus Ameerikas on seotud ka bariaatrilise kirurgia ehk kaalulanguskirurgia arenguga, mille tagajärjel võib patsiendil, kõhunahk lõdvalt rippuma jääda. Ka Eestis võib täheldada kõhuplastika operatsioonide kasvavat trendi, mis on tingitud nii bariaatrilise kirurgia kui ka raseduse järgse kõhuseina lõtvumise korrigeerimise populaarsuse tõusust.

 

– Näo ja kaela korrektsioon

Üha enam on Eestis levima hakanud aga näo ja kaela korrektsiooni operatsioonid. Näo ja kaela pinguldamine on üks raskemaid ning keskmisest pikema paranemise ajaga operatsioone, mida soovivad üldjuhul teostada patsiendid, kellel on mõne muu iluoperatsiooni varasem kogemus. Patsiendid tunnevad end kord juba opereerinud arstiga kindlalt ja teavad, et tulemus on pikemat taastumist väärt.

 

1 Step 1
Pane end kirja, et saada:
sooduspakkumisi, nõuandeid, värskeid ilukirurgia uudiseid
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder